Wpływ roślin zielonych na naszą pracę

Kontakt z naturą jest niezwykle ważny dla każdego z nas, niestety większą część naszego czasu spędzamy w pracy. Pomieszczenia biurowe często kojarzą nam się z surowym, prostym wyglądem. Co zrobić aby nasze miejsce pracy zyskało bardziej przytulny i ciepły charakter? Odpowiedź jest bardzo prosta – zaaranżować roślinne kompozycje. Dlaczego rośliny w pomieszczeniach biurowych są tak ważne? 

Roślin pozytywnie wpływają na naszą psychikę, zdrowie oraz poprawiają nasze samopoczucie.  Nowoczesne pomieszczenia biurowe najczęściej są klimatyzowane, nie wpływa to niestety najlepiej na nasze zdrowie. Rośliny mogą stanowić w tej sytuacji idealne lekarstwo – poprawiają jakość powietrza, jego wilgotność, regulują temperaturę. W pomieszczeniach gdzie często używane są maszyny biurowe w powietrzu unoszą się szkodliwe substancje, takie jak: pochodne formaldehydu, benzen, toluen, amoniak, trichloroetan, istnieją rośliny, które pochłaniają te związki.

Przeprowadzono wiele badań mających sprawdzić wpływ roślin na samopoczucie pracowników. Zgodnie z ich wynikami rośliny: zmniejszają zmęczenie pracowników, zwiększając ich kreatywność, dzięki zielonej barwie liści działają uspokajająco, zmniejsza się liczba nieobecności pracowników spowodowanych chorobami (bóle głowy, gardła itp.)

Ciekawe kompozycje roślinne oprócz wyżej wymienionych właściwości dostarczają przede wszystkim wysokich doznań estetycznych, poprawiając walory dekoracyjne pomieszczenia, w którym się znajdują. Podnoszą również rangę firmy – klient widząc odpowiednio dobrane, zadbane i estetycznie wykonanie kompozycję roślinne może odczuć, iż dana firma jest w stanie odpowiednio sprostać jego wymaganiom.

Jak widzimy rośliny odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu zawodowym, dlatego zadbajmy o to aby nie zabrakło ich w naszej biurowej przestrzeni.

No Comments Yet.

Leave a comment