Małe przestrzenie

Nie zawsze mamy odpowiednio dużo miejsca, aby stworzyć piękny, duży ogród. Nie zmusza nas to jednak do rezygnacji z dobrodziejstw, jakie dają nam rośliny. W tym dziale przedstawimy naszą ofertę skierowaną do osób posiadających ograniczoną ilość miejsca na stworzenie „zielonego kącika”. 

1. Projekty nasadzeń na tarasach, balkonach, w przedogródkach, zielone dachy.

  • W dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszą się nasadzenia wykonane na balkonach, tarasach. Jest to ciekawy sposób na wykorzystanie małej ilości miejsca do stworzenia zielonej kompozycji.
  • W dawnych czasach nazwą przedogródek określano ozdobny ogródek tworzony przed wiejską chatą. W dzisiejszych czasach słowo to zastępowane jest zwrotem „ogród frontowy”, jednak nadal oznacza to samo, czyli najbardziej reprezentatywną część ogrodu znajdującą się z przodu domu, przed wejściem.
  • Zielone dachy powoli wkradają się na nasz rynek, ciesząc się coraz większą popularnością. Jest to ciekawy sposób na wykorzystanie starych, niezbyt atrakcyjnych wizualnie dachów i różnego typu daszków. Wyróżniamy zielone dachy ekstensywne (porośnięte roślinami) oraz intensywne (mogą być użytkowane przez człowieka, dodatkowo można na nich sadzić krzewy).

 2. Zielone ściany/ogrody wertykalne to propozycja dla osób, które chcą cieszyć się dużą ilością zieleni, także w domowym zaciszu, w biurze. Zielone ściany to nowy sposób na piękne wyeksponowanie roślin doniczkowych. Do ich stworzenia wystarczy kawałek wolnej ściany oraz specjalne panele wraz z ramami i odpowiednio dobrane rośliny, dzięki automatycznemu nawadnianiu rośliny mogą rosnąc i cieszyć nasze oczy. 

3. Oferujemy również dobór odpowiednich do panujących warunków gatunków roślin doniczkowych zarówno do prywatnych mieszkań, domów. Oferujemy również dobór odpowiednich doniczek, a także aranżacja zarówno kompozycji kwiatów doniczkowych, jak i zielonych ścian.

Zapraszam do kontaktu: biuro@biflora.pl

Comments are closed.